Címlap » Hírek » Kultúra » Az illóolajok története, avagy illatok használata már az ókorban is

Az illóolajok története, avagy illatok használata már az ókorban is

Sokan nem is gondolnák, de az illóolajok használata sokkal régebbre nyúlik vissza, mint elősre gondolnánk. Napjainkban nagyon népszerű az aromaterápia és az illóolajok használata, melynek gyökerei egészen az ókorig nyúlnak vissza.

Kattints IDE!

Az illóolajok pozitív hatásait már az ókori emberek is ismerték, bizony nem a modern ember vívmánya ez. Már az ókori időkben is használtak különféle olajokat vallási szertartásokhoz, rituálékhoz, de fürdőkhöz és masszázsokhoz is.

Illóolajok az ókorban

A holisztikus gyógymódok bizony nagyon régi gyökerekkel rendelkeznek, és az aromaterápia sem kivétel ez alól. Nagyon sok ókori birodalom van, ahol már használták az illóolajokat különféle célokre. Lássuk, hol mire használták őket.

  • Egyiptom: az egyiptomiak már az ókorban is használtak növényi alapú termékeket, nemcsak ételkészítésre, de szépségápolási is, sőt a temetési rituálékhoz, illetve a vallási szertartásokhoz is sokszor használtak különféle olajokat.
  • Görögország: az ókori Görögország olyan legendás emberek kutatták az illóolajok használatának módjait, mint például Homérosz és Hippokratész. A görögök is előszeretettel használták az illóolajok különféle célokra, például szépítkezésre.
  • Róma: az ókori rómaiakról sokat tudunk, többek között azt is, hogy gyakran használtak növényi kivonatokat a fürdőkben, illatszerekhez, de masszázshoz is.
  • India: az holisztikus gyógyítás gyökereit Indiában találhatjuk, ahol az ájurvédikus gyógyászat 5000 év alatt fejlődött ki, és ebben komoly szerepe van a növényi vegyületeknek is. Az illóolajok használata tehát Indiában közel 5000 éves múltra tekint vissza.
  • Kína: a hagyományos kínai gyógymódok között is megtalálhatjuk a növényi anyagokat, tehát az illóolajokat is, melyeket évszázadok óta alkalmaznak.

okorban

Illóolajok a középkorban és újkorban

Iránban például a középkori emberek használták előszeretettel a fűszereket és a gyantát, melyeket illatszergyártásra és egészségmegőrzésre használtak, és kereskedtek is velük.

Franciaországban, egy francia kémikus, René Gattefosse alkotta meg az, „aromaterápia” kifejezést, aki a XIX. században kutatta az esszenciális olajokat.

Kategória: Kultúra

Vélemény írása

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top