Ahogyan az építészetben és a kertépítésben, úgy a medencék világában is vannak új trendek, melyek meghódítják a kerteket. Míg régebben az egyenes vonalak számítottak trendinak, addigra ma már ezek mellett a modern, és letisztult kialakítási megoldások mellett helyet kaptak az ívelt formák, a természet közelsége, és persze a fenntarthatóság is.
Amennyiben medenceépítés előtt állunk, mindenképp érdemes utána járni a legmodernebb és legújabb megoldásoknak. Manapság nagy népszerűségnek örvendenek az organikus és fenntartható medencék, lássuk mit is jelent ez a gyakorlatban.
Mit is jelent az organikus medencekialakítás?
A legújabb medence trendek egyike az organikus medencekialakítás, mely meglehetősen népszerűnek számít, és nemcsak külföldön, de hazánkban is. Az organikus medencéket a természet ihletette, és olyan elemeket idéznek meg, mint az oázisok, a lagúnák vagy a folyók. Az ilyen kialakítások maguk mögött hagyják a hagyományos, egyenes vonalakat, inkább az ívelt és természetese kontúrok jellemzik őket.
Ez az egyed és megnyugtató esztétika közelebb hozza a természetet, s mégis innovatív elemeket tartalmaz.
Jellemezően olyan bélésanyagokat használnak hozzájuk, mint a polírozott beton, vagy épp az üveg. Az ilyen medencék nemcsak a harmonikus úszásélményt adják meg a számunkra, de közelebb hozzák a természetet is.
Röviden a fenntartható medencékről
A természet közelebb hozása a medenceépítéshez már önmagában egy környezettudatos elgondolás, ugyanakkor manapság ennél sokkal többet tehetünk azért, hogy a fenntarthatóság jegyében alakítsuk ki a kerti medencéket. A mai környezettudatosabb világban a medenceépítésben is nagyobb hangsúlyt kap a fenntarthatóság, ennek értelmében pedig egyre gyakoribbak a napkollektoros fűtési rendszerek, vagy az alacsony energiafelhasználású szivattyúk.
Emellett egyre inkább elterjednek a környezetbarát építőanyagok, melyek segítségével csökkenteni tudjuk ökológiai lábnyomunkat.