A masszázs, mint terápiás és relaxációs módszer, már évezredekkel korábban megjelent a különböző kultúrákban. Az elmúlt évek során azonban az volt tapasztalható, hogy a masszázs szerepe elkezdett kibővülni, ennek köszönhetően egyre nagyobb teret hódít a wellness iparban és a szépségápolásban is.
Ebben a cikkben megvizsgáljuk azt, hogy hogyan jelent meg a masszázs a szépségiparban, és hogy milyen hatással lehet szervezetünkre a rendszeres masszírozás.
Melyik kultúrában milyen szerepet töltött be korábban a masszírozás?
A masszázs története valójában igen szoros kapcsolatban áll a szépség és az egészség iránti igénnyel. Már az egyiptomi kultúrában ismerték az emberek a masszázs testre és bőrre gyakorolt jótékony hatásait. Állítólag már Kleopátra is rendszeresen vett részt a különböző szépítő masszázskezeléseken, azzal a céllal, hogy megőrizze bőre feszességét, ragyogását és fiatalságát.
De az indiai ayurvédikus hagyományokban is a szépség és az egészség megőrzés egyik legfontosabb elemeként van a masszázs jelen. Itt különleges olajokkal és speciális technikákkal kezelik a testet. Napjainkban a masszázs elengedhetetlen részévé vált a wellness központok szolgáltatásainak, illetve jelen van a szépségiparban is.
Ma már a korszerű technológiák és a modern eszközök teszik lehetővé azt, hogy a masszázs jótékony hatásait akkor élvezzük ki, amikor csak szükségünk van egy kis kényeztetésre. Egy prémium minőségű luxus masszázsfotel például saját otthonunkban képes javítani a vérkeringést, miközben kellően ellazítja a fáradt izmokat.
Ezekre a modern fotelekre egy hosszú távú befektetésként tekinthetünk, melyek testi és mentális egészségünkért is felelősek. Lehetőséget adnak arra, hogy akár minden egyes este, munkából hazaérve egy kellemes masszázsban legyen részünk. A masszázs a bőrünkkel is csodát tesz, hiszen fokozz a vérkeringést, és elősegíti a sejtek regenerálódását.
Emellett hozzájárul a bőr rugalmasságának megőrzéséhez, és ahhoz, hogy bőrünk ragyogó és feszes legyen.